چگونه برای سایت خود رنگ مناسبی انتخاب کنیم؟

رنگ وب سایت


انتخاب رنگ مناسب برای وب سایت یکی از تاثیرگذارترین مسائل برای طراحی هر سایت است که با کمی خلاقیت و دانش تخصصی می توانید رنگ های زیبا و متناسب را در کنار هم چیدمان کنید.

برای این کار چرخه رنگ معروف ایتن می تواند بسیار کمک کننده باشد.


رنگ وب سایت


مثلا رنگ های مکمل یعنی رنگ هایی که در چرخه رنگ روبروی هم قرار گرفته اند مانند آبی و نارنجی

استفاده از الگوی مثلث روی چرخه رنگ نیز میتواند بسیار کمک کننده باشد.
بدین ترتیب که اگر یک مثلث فرضی روی چرخه رنگ قرار دهیم و آن را بچرخانیم رنگ هایی که در هر گوشه ی مثلث می افتد باهم هماهنگی دارند.

استفاده از الگوی رنگ های آنالوگ یا کنار هم بدین صورت که اگر چند خط به صورت شعاعی از مرکز چرخه به سمت رنگ ها بکشیم رنگ های کنار هم با هم هماهنگی دارند.

استفاده از الگوی قطر ضربدری در این الگو با کشیدن یک ضربدر به صورت قطری روی دایره و چرخاندن آن رنگ هایی که انتهای خط های قطر قرار گرفته اند با هم هماهنگ هستند.
تمامی این روش ها می توانند بسیار کمک کننده باشند اما نیاز به دانش تخصصی رنگ و چرخه رنگ و شناخت انواع رنگ ها تنالیته ها ته رنگ ها و ... دارد.

خوشبختانه در حال حاضر با روی کار آمدن چندین سایت مختلف دیگر انتخاب رنگ های متناسب با هم برای وب سایت کار دشواری به نظر نمی رسد و هر کاربر عادی با دانش کمی از رنگ شناسی می تواند به وسیله این سایت ها رنگ های زیبا و متناسب را کنار هم چیدمان کند.


رنگ وب سایت


رنگ وب سایت

Adobe Color CC
این سایت توسط شرکت ادوبی طراحی شده و می توان گفت ساده ترین و بهترین ابزار انتخاب رنگ برای وب سایت است. شما می توانید با وارد کردن یک رنگ در پالت آن سایر رنگ های متناسب با آن را پیدا کنید. همچنین می توانید با آپلود کردن یک تصویر از سیستم خود رنگ های اصلی و متناسب آن تصویر را به دست آورید.
رنگ وب سایت

sphere

این سایت یک پالت بسیار جالب و کاربردی برای انتخاب رنگ در اختیار شما می گذارید. همچنین امکان خروجی گرفتن برای نرم افزارهای مختلف مانند photoshop و illustrator را برای کاربران فراهم می کند.


رنگ وب سایت

Colourlovers
وب سایتی است که امکان به اشتراک گذاشتن پالت رنگ ها و امکان پسندیدن و نظر دهی را برای کاربران خود فراهم کرده که علاوه بر پالت های رنگی مختلف انواع بافت ها را نیز برای استفاده کاربران به اشتراک گذاشته است. که می توانید تنها با سرچ کردن نام هر یک به آن ها دسترسی داشته باشید.رنگ وب سایت


Color Blender
در این سایت با انتخاب یک رنگ 6 رنگ متناسب و هماهنگ با آن رنگ را به شما نشان می دهد.رنگ وب سایترنگ وب سایت

colr.org

در این سایت می توانید تصاویر خود را آپلود کرده و پس از آنالیز رنگ آن ها را ویرایش کنید.
همچنین می توانید با وارد کردن آدرس هر سایتی در تب Other Stuff رنگ های اصلی آن را مشاهده کنید.رنگ وب سایت


Color Palette Generator
با استفاده از این وب سایت می توانید تصویر خود را در سایت آپلود کرده و رنگ های اصلی به کار برده شده در آن را مشاهده کنید.رنگ وب سایت


Colorschemedesigner

در این سایت با انتخاب یک رنگ از پالت سایر رنگ های متناسب با ان را به شما نشان می دهد.رنگ وب سایت


4096 Color Wheel
این سایت یک ابزار ساده برای انتخاب رنگ ها به وسیله موس و صفحه کلید را در اختیار شما می گذارد.


و سایت های دیگر نظیر

color DB
color hunter
colourco.de
COLOREXPLORER

که هر کدام کاربردهای متفاوتی دارند اما همه آن ها می توانند در انتخاب رنگ مناسب برای طراحی سایت به ما کمک کنند.

 
نظرات

نظر شما درباره این مطلب